Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği

Bankalarla çalışılırken ödeme problemleri, kesintiler ve masraflar gibi belli başlı problemler nedeni ile hesap sahipleri bankalarda bulunan hesaplarını kapatmak isteyebilirler. Hesaplarının kapatılması için bankalara başvuru yaparak taleplerini bildiren kişilerin işlemleri bazen olumlu yanıtlanamayabilmektedir. Bankalar hesap açma işlemleri esnasında uyguladıkları avantaj ve kolaylıkları hesap kapama işlemlerinde sağlayamadıkları için hesap kapatma işlemleri bazen güçlükle gerçekleşebilmektedir. Ayrıca hesap kapama işlemleri esnasında pek çok kişi bankalar ile problemler yaşayabilmektedir.

Bankaların belli başlıklar altında yapmış olduğu kesintiler, ödenekler ve başka nedenlerden dolayı açılan hesapların kapatılması hakkında talepte bulunulabilmektedir. Hesap kapama işlemlerinin gerçekleşebilmesi için ise belli başlı kriterler ve süreçler bulunmaktadır. Banka hesap kapama işlemleri için bazı bankalar müşterilerine telefon bankacılığı ile de yardımcı olabilirken, bazı bankalar dilekçe ile başvuru yapılması ile hesap kapama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Dilekçe yazılarak işlem yapılması esnasında yazılan dilekçe müşterisi olunan bankanın genel müdürlüğüne ya da banka şubesine yazılmaktadır. Dilekçenin haricinde bankalar faks, mail ya da mektup aracılığı ile de hesap kapama talebinin yapılmasını isteyebilmektedir.

Dilekçenin hazırlanmasının ardından banka şubesine gidilerek dilekçenin banka yetkilerine direk olarak verilmesi gerekmektedir. Dilekçe beyanı esnasında kişi muhakkak kimlik ibrazında bulunmalıdır. Kimliğin olmadı durumlarda kimlik fotokopisi ile başvuru işlemlerini yürütebilmektedir. Başvuru esnasında kimlik fotokopisinin dilekçeye ilave edilmesi unutulmamalıdır. Yapılan işlemlerin sonucunda yazımız içerisinde yer alan Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği incelenerek yazılmış olan dilekçeniz ile banka yetkilisi başvuru talebinizi işleme alarak talebiniz hakkında size detaylı bilgiler vermektedir.

Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği inceleyerek ve daha ayrıntılı bilgi alarak işlemlerinizi başlatmak istiyorsanız öncelikle bilmelisiniz ki dilekçenizi bankanın genel müdürlüğüne yazabildiğiniz gibi bağlı olduğunuz şube adına da yazabilirsiniz.

Bankanın genel müdürlüğüne yazılacak olan Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği aşağıda yer almaktadır.
………………………. Bankası Genel Müdürlüğü’ne;

Bankanızın, ………………………. şubesinde bulunan ………………………. numaralı banka hesabımın kapatılması konusunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

Ad – Soyad: ……………………….
İmza: ……………………….
Tarih: ……………………….
TC Kimlik No: ……………………….
Adres: ……………………….
Cep Tel: ……………………….

Bankanın bağlı olunan şubesine yazılacak Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği aşağıda yer almaktadır.

………………………. Ankara Şubesi’ne;
Bankanızın ………………………. numaralı müşterisiyim. Banka ve şubenizde açtırmış olduğum ………./ Ankara ………………………. IBAN numaralı hesabımın ve bu hesaba bağlı ek hesapların kapatılmasını istemekteyim.
Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Ad – Soyad:
İmza:
Tarih:
TC Kimlik No:
Adres: ……………………….
Cep Tel: ……………………….

Yukarıda sizleri bilgilendirmek üzere vermiş olduğumuz dilekçe örnekleri üzerine çalışmakta olduğunuz bankanın ismini, banka şubesini, hesap numaranızı, isim ve soyadınız, T.C. kimlik numaranızı, adres ve telefon numarası ile beraber doldurarak verebilirsiniz. Dilekçelerinizi bilgisayar üzerinde yazarak çıktı alabilir ya da el yazısı ile yazabilirsiniz. Ancak dilekçenizin en alt kısmına isim ve soyadınızı yazarak imza atmanız gerekmektedir.

Banka Hesap Kapama Dilekçe Örneği 5.00/5 (100.00%) 3 oy

Bankada Unutulan Para Sorgulama başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Banka Genel

Benzer Konular

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında   Uzun süredir hazırlanan ve yayına girmesi beklenen finansaltuketici.gov.tr sonunda...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Anında Para Hesabı

Denizbank Anında Para Hesabı

Denizbank Anında Para Hesabı Paraya mı ihtiyacınızın var? Kısa zaman zarfında ihtiyaçlarınızı karşılamak mı istiyorsunuz?...

Deniz Bank Kredi Kartı Başvurusu

Deniz Bank Kredi Kartı Başvurusu

Deniz Bank Kredi Kartı Başvurusu   Günümüzde hemen hemen her şeyin maddiyata bağlı olduğunu görüyoruz....

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Yukarı