Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

Bankada Unutulan Para Sorgulama

Bankaların her geçen gün fazlalaşması, ihtiyaç duymamıza ve bu nedenle neredeyse her bankada hesap açmamıza neden oldu. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kısaltılmış olarak halk tarafından bilinen adıyla TMSF tarafından yapılan açıklamayla banka hesaplarında yıllardır çekilmeyen ve unutulmuş olduğu ortaya çıktı.

Bankalar ve TMSF 10 yıldır işlem görmemesinden dolayı unutulmuş olarak kabul ettiği hesapları 2014 yılı başlarında kabul etti ve hesapları ilan etti. Bankacılık Kanunları gereği Bankada Unutulan Para için 16 Haziran 2014 tarihine kadar başvuru yapılmaması halinde, bankada unutulan paraların zaman aşırımına uğramış mevduat bakiyeleri TMSF’ye devir edilecek. En çok para İş Bankasında unutulmuş.

TMSF, bankalarda unutulan paralar ile ilgili askıya çıkarılması konusunda yazı gönderdi. 3 ay askıda kalacak listede hesaplarda unutulan paraların internet üzerinden sorgulaması yapılabilecek.

SON TARİH 16 HAZİRAN

Bankada Unutulan Para Sorgulama işlemi için zamanaşımı listesinde isim ve hesap bilgileri yer alan müşterilerin 16 Haziran 2014 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye kimlik belgeleri ile başvurmamaları halinde, yasa gereği zamanaşımına uğramış olan mevduat bakiyeleri Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilecek.

119 MİLYON LİRA BANKADA UNUTULMUŞ

31 Aralık 2013 tarihinden itibaren zamanaşımına uğrayan ve TMSF’ye bildirilerek unutulduğu tespil edilen 254.717 adet mevduat ve katılım hesabı mevcut. Unutulan paralar sadece kişilere değil şirketlere, vakıflara, derneklere, siyasi partilere ve devlet kurumlarına ait unutulmuş paralar da bulunmaktadır. Bu hesapların toplam TL karşılığı yaklaşık 119 milyon TL.

TMSF ile telefon üzerinden irtibat kurmak için (212) 340 20 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sizin de geçmişte hesabınızda unuttuğunuz paranın olup olmadığını internet üzerinden kontrol etmek istiyorsanız buraya tıklayın.

Bankada Unutulan Para Sorgulama 3.57/5 (71.43%) 7 oy
Kategori: Banka Genel

Benzer Konular

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında   Uzun süredir hazırlanan ve yayına girmesi beklenen finansaltuketici.gov.tr sonunda...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Anında Para Hesabı

Denizbank Anında Para Hesabı

Denizbank Anında Para Hesabı Paraya mı ihtiyacınızın var? Kısa zaman zarfında ihtiyaçlarınızı karşılamak mı istiyorsunuz?...

Deniz Bank Kredi Kartı Başvurusu

Deniz Bank Kredi Kartı Başvurusu

Deniz Bank Kredi Kartı Başvurusu   Günümüzde hemen hemen her şeyin maddiyata bağlı olduğunu görüyoruz....

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. adem Aliov diyor ki:

    Benim Bir miktar param zaman asamina uradi Ben bu durumda Ne yapmam gerekiyor

Yukarı