Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

Emekli Maaşı Banka Değişikliği

Emekli olunduğunda sistem emekli kişileri maaşlarını alabilmeleri için direk devlet bankalarına yönlendiriyor. Ancak emekli kişilerin maaşlarını belirlenen bu bankadan alması zorunlu bir durum değildir. 2014 yılının Şubat ayında emekliler maaşlarını istedikleri bankaya alabilme hakkı kazanmıştır. Böylece her emekli kişi Emekli Maaşı Banka Değişikliği işlemi ile maaşının bağlı olduğu bankayı kolaylıkla değiştirebilmektedir.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği yapılabilmesi için maaşın çekilmekte olduğu bankaya herhangi bir bir borcun olmaması ya da kredi bulunmaması gerekmektedir. Maaşın bağlı olduğu bankayla herhangi bir bağ bulunmaması durumunda değişiklik işlemleri yapılabilmektedir. Ancak maaşın bağlı bulunduğu bankadan çekilen herhangi bir kredi olması durumunda banka uyarı vermekte olup, Emekli Maaşı Banka Değişikliği işlemlerini gerçekleştirmemektedir.

Emekli maaşını farklı bir bankaya alarak o bankanın müşterisi olabilmek için iki farklı yöntem uygulanmaktadır. Uygulanmakta olan bu yöntemlerden ilki emekli kişinin maaşını hangi bankadan almak istediğine bağlı olarak gelişmektedir. Kişi maaşını hangi bankadan almak istiyorsa o bankanın herhangi bir şubesine başvuru yaparak bireysel işlemlerdeki yetkili ile görüşmesi ve konu hakkında bilgi vermesi ile işlemler yapılabilmektedir.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği için uygulanan diğer bir yöntem ise kişinin hangi kurumdan emekli olmasına bağlıdır. Kişi hangi kurumdan emekli olmuş ise o kuruma başvuru yaparak bağlı olduğu bankayı kolaylıkla değiştirebilmektedir. Ayrıca Emekli Maaşı Banka Değişikliği işlemleri gelişen teknoloji ve uygulanan sistemler sayesinde daha da kolaylaşarak e-devlet şifresinin alınmasının ardından turkiye.gov.tr adresine girilerek veya T.C Sosyal Güvenlik Kurumu’na verilecek olan bir dilekçe ile yapılabilmektedir. Yapılan bu işlemler ile emekli maaşı istenilen bankaya aktarılabilmektedir.

Emekli kişiler yapacak oldukları banka değişikliklerinde genellikle bankaların sunmuş oldukları kampanya ve avantajlar doğrultusunda da gerçekleştirebilmektedir. Bankalar bu kampanya ve avantajlar hakkındaki bilgileri mesaj yolu emekli kişilere göndermektedirler. Yapılan kampanyalarda emekli maaşını diğer kendi bankasına transfer etmesi durumunda çeyrek altın ya da hoş geldin kampanyası olarak para verilmektedir. Diğer bankaların yapmış olduğu kampanya kapsamında faturalarda %10 indirimler de yapılabilmektedir.

Bankaların sunmuş olduğu bu kampanyalar doğrultusunda kredi kartına verilen puanlar haricinde maaşını bankasına taşıyarak transfer işlemi yapmış olan emeklilere kredi kullanma hakkı da tanınmaktadır. Bu sebeple emekli kişiler bu kampanya ve avantajlardan yararlanmak için Emekli Maaşı Banka Değişikliği yoluna gitmektedir.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği 5.00/5 (100.00%) 2 oy
Kategori: Soru Cevap

Benzer Konular

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında   Uzun süredir hazırlanan ve yayına girmesi beklenen finansaltuketici.gov.tr sonunda...

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Yukarı