Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

En Kolay Kredi Veren Banka

Türkiye’de faaliyet göstermekte olan pek çok banka, kişilerin ve şirketlerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile dönemsel ilgi toplamayı hedefleyerek kampanyalar düzenlemektedir. Bu bankaların düzenlemekte olduğu kampanyalardaki kredilerin faiz oranları ve kredi limitleri çeşitli içeriklere ve etkenlere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bu sebeple acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankalara başvuru yapan bireylerin ilk olarak ihtiyaçları doğrultusunda kredi başvurusunda bulunmaları önerilmektedir.

Bankaların yaptığı kampanyalarla vermiş oldukları kredilerin faiz oranlarını belirlemekte olan ön etkili unsurlardan bir tanesi kredinin ihtiyaç duyulma nedenidir. Örnek verilecek olursa, sıfır otomobillerin faiz oranlarıyla ikinci el otomobillerin faiz oranlarında farklılıklar olabilmektedir. Ayrıca ikinci el otomobiller risk grubu içerisinde oldukları için artış söz konusu olduğu için kredinin faiz oranlarında da yükselmeler olabilmektedir. Kredi faiz oranını etkilemekte olan diğer bir unsur da kredinin ne kadar vadeye sahip olduğudur. Ev kredilerinde faiz oranları düşüktür. Düşük olmasının sebebi ise kredinin vadesinin uzun olmasıdır. 10 yıl vadelerde olan ev kredilerinin faiz oranlarında düşük oranlar verilmiş olsa dahi bir takım banka bu durumlarda dahi yüksek kar marjları elde etmektedir. Son olarak kredilerin faizlerini etkilemekte olan diğer bir faktör ise dünyayı etkileyen ekonomik akımlar ile bu durumların ülkemize yansımalarıdır. Kredilerin faiz oranları ile ilgili seneleri gösteren ve inceleyen tablonun çizilmesi gerekirse, bazı seneler faiz oranlarında yüksek oranlarda yükselişler gözlenebildiği gibi bazı yıllarda da düşüşlerin yaşandığı görülebilir.

Kredi oranlarının incelenmesinin ardından bankaların kredilerin işlemleri sırasında hangi kriterleri göz önünde bulundurarak işlem yaptıklarına dikkat etmek gerekmektedir. Bankalar başvurulara olumlu yanıtlar verirken kişilerin sicilini incelemektedirler. Kara listede bulunan kişiye kredi verilmemektedir. Ayrıca geçmiş dönemler içinde bankaya borcunu zamanında ödemeyen bir kişinin bankadan alacğı kredinin ödemesinde de riskli olabileceği düşünülmektedir. Bu sebeple kişiler acil nakit ihtiyaçlarında En Kolay Kredi Veren Banka hangisiyse tercihlerini bu yönde kullanmaktadırlar.

Kişiler pek çok finansal ihtiyaç durumlarında bankalarla ilişki halindedir ve çalışmaktadır. Krediler, kredi kartları ve otomatik ödeme talimatı verilen hesapların kullanılmasıyla bankalarla sürekli çalışma halinde olan kişilerin herhangi olumsuz bir durumda karşılaşması halinde borçlarını ödeyemediklerinde bozuk bir sicil sahibi olmaktadırlar. Ancak bankalar için iyi bir müşteri borçlarını düzenli ve zamanında ödeyen kişilerdir. Bu sebeple ülkemizdeki bankalar temiz bir sicili bulunan kişilere kolayca kredi vermektedir.

En Kolay Kredi Veren Banka olarak bilinen bankaların dahi kredi başvurularını onaylamadığı kişilerin özelliklerini incelemek gerekirse, bu kişilerin kara listede olduğunu ya da herhangi bir bankaya borcunun olduğunu görmek mümkündür. Ülkemizde bankaların kullanmakta oldukları ortak ağ sayesinde her banka kara listede bulunan kişileri kolayca görebilmektedir. Bu durumda ise En Kolay Kredi Veren Banka bile kara listeye giren kişinin kredi başvurusuna olumsuz yanıt vermektedir. Kredi başvurularının olumlu olabilmesi için öncelikle mevcut borcun ödenmesi gerekmektedir. Borçların kapatılmasının ardından belirlenen süre içerisinde listeden silinmesi beklenmelidir. Ancak unutulmamalıdır ki kara listeden silinmek kolay bir süreç içerisinde mümkün olmamaktadır.

En Kolay Kredi Veren Banka hangisi sorusuna yanıt vermek gerekirse; ING Bank, Finans Bank, Odea Bank, Garanti Bankası ve Şeker Bank olarak sıralama yapmak mümkündür.

En Kolay Kredi Veren Banka 4.88/5 (97.65%) 17 oy

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Krediler

Benzer Konular

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları Akbank 1948 yılında Adana’da kurulmuş olan yerel bir banka olarak...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. kedi diyor ki:

    Faturalarınızı ödemek için bir kredi gerekiyor? Kişisel veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı?

Yukarı