Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bankaların vermiş olduğu krediler ve nakit avanslar sayesinde kişiler pek çok ihtiyaçlarını kolaylıkla halledebilmekte ve nakit sıkıntılarını giderebilmektedir. Ancak bankalar kredi talebinde bulunan kişileri belli bir kriterler doğrultusunda seçerek kredi kullanma hakkı vermekte ve bu kriterler doğrultusunda vermekte olduğu kredilerin ödemesini garanti altına almaktadır.

Bir evin ekonomik yönden tüm düzenini, borçlarını, ödemelerini, geçimini, mutfak masraflarını, eve alınacak olan tüm eşyalarını ve daha pek çok şeyi genel olarak ev hanımları planlamaktadır. Eve gelen giden tüm paranın idaresini yapmakta olan ev hanımlarına kredi kullanım hakkı doğmaktadır. Kredi talebinde bulundukları yapmış oldukları işleri belgeleyemedikleri zaman bankaların belirlemiş olduğu kriterlere uyum sağlayamamaktadır. Bu nedenle kredi kullanamayan ev hanımlarına bankalar yeni düzenlemeler yaparak kredi verebilmektedir. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar artık günümüzde bulunabilirken, kredi kullanım hakkının yanı sıra bir takım kolaylıklar da sağlayarak ev hanımlarına pek çok alternatif yollar belirlemektedir.

Gelir belgesi olmayan kişilere kredi vermekte çekingen davranan bankalar, artık ev hanımlarının bankada herhangi bir mevduat hesabı bulunuyorsa ya da ev hanımının üzerinde ev, otomobil gibi herhangi bir mülk mevcutsa kredi konusunda kolaylıklar sunarak kredi kullanma şansı sağlayabilmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar bu bankalar ev hanımlarına alternatif yollar sunarak, iki ayrı seçenek ile kredi kullanma hakkı tanımaktadırlar. Birinci alternatif yol hane halkı içerisinde aylık gelirini belgeleyebilen bir kişinin ev hanımına kefil olması veya ev hanımının eşinin kendi üzerine ihtiyaç kredisi kullanabilmesidir. İkinci alternatif yol ise ev hanımının üzerinde herhangi bir araç ya da ev gibi tapusu bulunan bir mülkün mal beyanının yapılması ve bildirilmesidir. Ayrıca ev hanımının üzerine olan evden aylık kira gelirinin bulunması halinde bu durumu kredi çekme işlemi esnasında bildirmesi yeterli olmaktadır. Bu yöntem için ise kirada bulunan mülkün tapusu ile birlikte bankaya kredi talebinde bulunması yeterlidir.

Ev hanımlarına kredi kullanımı konusunda avantajlar sunarak kredi veren bankalar, bir alternatif yol daha belirleyerek ev hanımının kredi kullanabilmesi için bankada bir otomatik ödeme talimatı vermesini sağlamaktadır. Bu işlem de hesap işletim ücreti kesilmemekte olup, belirli bir aralıkla hesapta para biriktirilmesine olanak sunmaktadır. Böylece bankanın potansiyel müşterisi arasında yerini alan ev hanımı küçük miktarda dahi olsa kredi başvurusu yapabilmektedir.

Ev hanımlarına Kredi Veren Bankalar’ın hangi bankalar olduğu sorusuna yanıt vermek gerekirse;

 • Finans Bank
 • Deniz Bank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Garanti Bankası
 • Citi Bank
 • Bank Asya (Nakit kredi vermemektedir)
 • ING Bank
 • Türkiye İş Bankası

Listede yer alan bu bankaların ev hanımlarına kredi verme kriterlerini araştırarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca bu bankalar ev hanımlarına kredi kartı da verebilmektedirler. Kredi ödemelerinin düzenli olarak gerçekleşmesi ile tekrar kredi kullanma şansı da tanımaktadırlar.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 3.67/5 (73.33%) 3 oy

Konut Kredisi Faizleri 2014 başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Krediler

Benzer Konular

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları Akbank 1948 yılında Adana’da kurulmuş olan yerel bir banka olarak...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. evhanimlara kredi veriyoruz denilyor basvurumuz olumsuz cikiyor nedense diyor ki:

  Ev hanimlara kredi veriyoruz deniyor basvuruda olumsuz olunuyor

Yukarı