Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

Kırmızı kalem yiyene kredi kartı veren bankalar

Herhangi bir bankadan kredi alabilmek ve belli başlı şartlara uyum sağlayabilmek için öncelikle KKB puanının belli bir oranda olması şarttır. KKB puanı yüksek ise bankaların belirlemiş olduğu diğer kriterlere de uygunluk gösterilmesi halinde kredi talepleri olumlu sonuçlanmaktadır. KKB puanı Kredi Kayıt Bürosu’nun tutmakta olduğu ve hesapladığı bir puanlama sistemidir. Bu puanlama sistemi bankaların ortak kullanım havuzuna sunulan gerek görüldüğünde ise bankalar tarafından sorgulanabilen bir sistemdir.

KKB puanı içerisinde bir kişinin geçmiş dönemde kullanmış olduğu tüm kredi ve kredi kartlarına ait bilgiler ile birlikte borçları, ödeme disiplini ve düzeni, takibe düşmüş veya avukatlık olmuş tüm dosyaları bulunmaktadır. Kırmızı kalem uygulamasında ise Kredi Kayıt Bürosu’nun kayıt altına aldığı bilgiler bulunmakta olup, bankaların veritabanında paylaşılmaktadır. Böylelikle bankalar kişiler hakkındaki tüm ayrıntılı bilgileri bu kayıtlar ışığında inceleyebilmektedir.

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Kartı Veren Bankalar sorusuna yanıt vermek gerekirse ne yazık ki net bir cevap bulunamamaktadır. Borçların düzenli bir şekilde yatırılmaması halinde kırmızı kalem yiyen kişiler, bankaların sunmakta olduğu avantajlardan ve fırsatlardan ne yazık ki yararlanamamaktadır. Bu kişiler bankalarla olan çalışmalarına devam edebilmek için 5 yıl süre ile beklemek zorundadırlar.

Kırmızı kalem yiyen kişiler kredi kartı alabilmek için öncelikle 5 sene beklemeli ve daha sonrasında bankalara kredi kartı alabilmek için başvuru yapması gerekmektedir. Belirlenen bu süre içinde kişilerin kart başvuruları reddedilebilmektedir. Ancak 5 sene süre sonucunda kart talebinin olumlu sonuçlanması ile kişinin ilk üç aylık dönem içinde borçlarının düzenli bir şekilde yaparak KKB puanının yeniden yükselebilmesi için özen göstermesi gerekmektedir.

Kırmızı kalem yemek ve bankalarla olan ilişkilerin 5 yıl süre ile ara verilmesi pek çok probleme ve sorunlara yol açabileceği için bireylerin borçlarına sadık bir biçimde düzenli ve zamanında ödemelerini gerçekleştirmesi önerilmektedir. Aksi taktirde acil nakit ihtiyaçlarında veya kredi kartı ihtiyaçlarında işaretlenmiş olan bu kişilerin kart ya da kredi taleplerine olumlu sonuçlar verilememektedir. Unutmamak gerekir ki bankalar çalışma politikaları ve uyguladıkları stratejiler doğrultusunda bazen ayrıcalıklar gösterebilmektedir. Bu sebeple acil nakit ihtiyaçlarının ya da kredi kartı ihtiyaçlarının olduğu durumlarda bankalara gidilerek başvuruda bulunulması önerilebilmektedir.

Kırmızı kalem yiyene kredi kartı veren bankalar 4.33/5 (86.67%) 3 oy

Kredi Skoru Kaç Olmalıdır başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Soru Cevap

Benzer Konular

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında   Uzun süredir hazırlanan ve yayına girmesi beklenen finansaltuketici.gov.tr sonunda...

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Yukarı