Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

KKB Sorgulama

KKB sorgulama işlemleri uygulanmaya başladığı ilk dönemlerde yalnızca bankaların havuzunda toplanan ve sadece bankalarla paylaşılarak onların sorgulamasına izin verilen bir sistem olarak kullanılmaktaydı. Yapılan düzenlemeler ve geliştirilen sistemler sayesinde Kredi Kayıt Bürosu sorgulama sistemleri artık vatandaşların da sorgulama yapması için imkan sağlamaktadır.

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) kayıt işlemleri için öncelikle sisteme üye olunması gerekmektedir. Bu sistemi kullanıcıların gözünden anlatmak gerekirse bir otomobilin satışı söz konusu olduğunda alıcı kişinin nakit ile değil de çek, senet ya da veresiye bir şekilde satışı yapması gibi durumlar oluşabilmektedir. Bu durumda alıcı hakkındaki tüm finansal ve mali detayları öğrenebilmek için alıcı kişinin KBB sicil raporu talep edilebilmektedir. Böylece alışveirş daha güvenli ve daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

KKB sicil raporu almak ve KKB sorgulama işlemi yapabilmek için herhangi bir bankanın şubesine gidilerek Kredi Kayıt Bürosu kaydı yapılması konusunda banka yetkilileri ile görüşülmesi yeterlidir. İşlem sonrasında bankanın talep ettiği ücret karşılığında KKB Sicil Şifresi alınmaktadır. Alınan bu şifre yalnızca tek kullanımlıktır. Bu şifre alışveriş durumlarında satıcıyla paylaşılabilmekte ve sorgulama satıcı tarafından yapılabilmektedir. Bu KKB Sorgulama işlemi benzer diğer işlemlerde de satışı yapılan herhangi mülkün alıcısının finansal ve mali geçmiş detaylarına ulaşabilmek için de uygulanacak bir yöntemdir. Bu KKB Sorgulama işlemi sayesinde alışverişlerde dolandırıcılık korkusu olmadan sağlıklı bir şekilde işlemlerin tamamlanması mümkün olmaktadır.

Kredi Kayıt Bürosu’nun resmi internet sayfasına girmek için http://www.kkb.com.tr, KKB Sorgulama işlemleri için https://isube.kkb.com.tr/bireysel/login/login.aspx, kurumsal kkb sorgulama işlemleri için ise https://isube.kkb.com.tr/kurumsal/login/login.aspx internet adreslerinin ziyaret edilmesi yeterlidir.

KKB Sorgulama 3.63/5 (72.50%) 8 oy

Kredi Skorum Kaç başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Kredi Notu

Benzer Konular

Findeks Kredi Notu Nedir ?

Findeks Kredi Notu Nedir ?

Findeks Kredi Notu Nedir?   Günümüzde paranın her şeyden önemli olduğunu söyleyebilmek ne yazık ki...

Findeks Kredi Notu Öğrenme 2014

Findeks Kredi Notu Öğrenme 2014

Findeks Kredi Notu Öğrenme   Hepimiz biliriz ki parasız yaşamanın neredeyse imkansız olduğu bir dünyada...

Kredi Puanı Sorgulama

Kredi Puanı Sorgulama

Bankalardan kredi çekebilmek için bankaların şubelerine başvuru yaparak kredi kullanmak isteyen kişileri bankalar ilk olarak...

Kredi Skorum Kaç

Kredi Skorum Kaç

Geçmiş dönemlerde kredi ya da kredi kartı kullanmış kişilerin kredi skoru banka siciline göre değişiklik...

Kredi Skoru Puanları

Kredi Skoru Puanları

Kredi skoru puanları bankaların müşterilerine ve tüm tüketicilere kredi verirken kullanmakta olduğu bir kriterdir.  Tüm...

Yukarı