Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

Kosgep Hibe Kredi Almak

Kosgep Hibe Kredi Almak

Genellikle küçük ya da orta ölçekli olan işletmelerin yani kobilerin iki yüz elli kişiden daha az yıllık çalışanlarının bulunduğu ve de yıllık olarak mali gelir bilançosunun yirmi beş (25) milyonu aşmayan Kobilerin tanıtım yönetmeliğinde ki küçük işletme, orta işletme ve mikro işletmeler şeklinde tanımlanan birimlere denir. Orta ölçekli ya da küçük ölçekli kobileri destekleme ve geliştirme amaçlı olan Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkalığına verilen isim KOSGEB’dir. Bu kamu kuruluşunun kurulma sebebi ise; küçük veya orta ölçekli işletmelerin ekonomi alanında ki rekabetini arttırmak ve piyasada ki gelişmelere uygun şirketler haline getirmektir.

Kosgep’in kuruluşu 12 Nisan 1990 tarihinde ki 3624 sayılı kanun yasasına dayanmaktadır. Amaçları ve kuralları ile proje şeklinde destek amacı güden kuruluş, çalışmalarını her geçen gün arttırarak yürütmeye devam etmektedir. Kosgep hibe kredi almak destek projeleri arasında; kobi proje destek, iş birliği güç birliği destek, genel destek, kredi faiz destek, laboratuar hizmetleri desteği gibi destek programları bulunmaktadır. KOSGEP’in sağladığı destek projeleri ile kobilere tüm alanlarda ekonomik doğrultuda hizmet verilmekte ve bu hizmetler Avrupa Birliği tarafıyla da destek görmektedir.

                Kosgep hibe kredi almak programlarına başvuru yapmak isteyen Kobilerin genellikle yüzde elli oranında nakdi bir katkıda bulunmaları gerekmektedir. Bu da eş finansman anlamına gelmektedir. Diğer hibe programlarından herhangi birine başvuru yapacak Kobilerin ise finansman katkısı bulmaları ve garanti etmeleri şartı vardır. Kobiler programdan ve projelerden yararlanabilmek amacı ile Avrupa Birliği Mal İş Birliği tarafından devam ettirilmekte olan her program için ayrı olarak hazırlanmış başvuru rehberinde ki koşullara uyarak desteklenmektedirler.

Gerek tarım alanında gerek imalat sanayi alanında ve gerekse hizmet sektörü alanında Kobilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen programın ekonomik güçlendirme, rekabet gücünü arttırma ve yenilikçi desteklemeler sağlama gibi amaçları vardır. Bu alanlarda yardıma gerek duyan Kobiler, hibe başvurusunda bulunabilmektedir.

Tüm bu amaçlar doğrultusunda teşvik ile alınan hibelerin kurumun kazancına olup olmadığı hususunda kesintiler yaşanmakta ve meydana gelmektedir. Tüm bu konularda Kosgep hibe kredi almak  ile alakalı olarak Gelir İdaresinin verdiği özel belge incelenebilir.

Oy ver

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Krediler, Soru Cevap

Benzer Konular

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında   Uzun süredir hazırlanan ve yayına girmesi beklenen finansaltuketici.gov.tr sonunda...

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Yukarı