Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

Kredi Kartı Aidatlarının Hepsini Geri İade Alma-2014

Kredi Kartı Aidatı Geri Alma – Kredi Kartı Aidatlarını Aide Alma 2014

Artık hepimizin bildiği üzere bugüne kadar kredi kartı kullanan kişiler ödedikleri Kredi Kartı Aidatlarını geri alabilecekler çok kolay bir şekilde.

Yargıtayın verdiği karar ile 10 yıl boyunca geriye dönük tüm ödediğiniz hukuksuz olarak talep edilen kredi kartı aidatlarını iade alabilirsiniz.bir kredi kartına sahip bir kişi ortalama yılda 50 tl kredi kartı aidatı ödüyor.10 yıl geriye dönük olarak 50 tl ay başı hesapladığımızda ortaya hatırı sayılır güzel bir miktar para çıkıyor.Hakkımız oaln ve hukuksuz olarak bizden talep edilen kredi kartı aidatlarını neden bankalarda bırakalımki ?

Şimdi sizlere kredi kartı aidatlarının tümünü nasıl geri alabiliriz sorusuna yanıt vermeye çalışacağım.

Kredi Kartı aidatlarını İade alma 2014

1- Öncelikle hemen kredi kartımızın bulunduğu bankanın müşteri hizmetlerini arıyoruz ve böyle bir hakkınızın var olduğunu söyleyip kredi kartı aidatı ödemek istemediğinizi ve hepsini geri almak istediğinizi söylüyorsunuz.Kabul edilir ise hızlı yoldan halletmiş olabilirsiniz.büyük ihtimalle geçiştireceklerdir.

2-Kredi kartı Aidatını talep ettiğiniz bankanızın genel müdürlüğüne En Aşağıda Paylaştığımız kredi kartı aidatı geri alma dilekçesini doldurup gönderin.

Paylaştığımız  kredi kartı iade dilekçesi örneği ni teslimn ettikten sonra zaten bankanız direk olarak genel müdürlükte hesabınıza geri almak istediğiniz kart aidatlarının tümünü hesaplayıp yatıracaktır.farklı bir şey söz konusu ise detaylı bilgi tarafınıza muhakkak verilecektir.

Bankaların Kredi kartı aidat miktarları ne kadar?

Bankalar için kart aidat ücretleri müşterinin harcamalarına ve işlemlerine göre değişmektedir banka müşterilerinden ortama 35 tl ile 55 tl arası yıllık kart aidatı talep edilir

Kredi kartı Aidatı geri iade dilekçe örneği

……………………. BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE
………………………
Konu: Kredi kartı üyelik aidatının iadesi hk.
Bankanızın ………………………………… numaralı kredi kartı müşterisiyim. Her yıl bankanıza, anılan karta ait kredi kartı aidatı ödemekteyim.
Ancak, çeşitli tüketici mahkemeleri ve Yargıtay kararlarıyla da “kredi kartı aidat ücretlerinin haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu sabitlenmiştir.”
Ayrıca, bu konuda, Yargıtay 13.Hukuk Dairesi’nce verilen ve ekte sunulan 2011/4736 esas ve 2011/11579 sayılı son karara göre ise söz konusu yıllık kart aidatının BK, 125 Md ve HGK 2010/1-93-88 sayılı kararı uyarınca on yıl geriye dönük olarak tüketiciler tarafından alınabileceğine ilişkin hükmü de kesinleşmiş bulunmaktadır.
Bu çerçevede ve yukarıdaki gerekçeler doğrultusunda;
1- On yılla sınırlı olmak üzere şimdiye kadar bankanıza yaptığım kredi kartı aidat ödentilerinin on yıl geriye dönük olarak ve dökümünü içeren bir listenin tarafıma verilmesini,
2- On yıl geriye dönük olarak benden kesilen yıllık kart ücretlerinin toplam miktarının yasal faizi ile birlikte defaten tarafıma iadesini,
Aksi taktirde alacağımın faiziyle birlikte tahsili için her türlü mahkeme masrafları ve avukatlık ücretlerini bankanızdan tahsil etmek üzere yasal yollara başvuracağımı bildiririm.

Saygılarımla

.. /.. /2012
dilekçe örneği

Kredi Kartı Aidatlarının Hepsini Geri İade Alma-2014 2.00/5 (40.00%) 1 oy

Ekspertiz Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Benzer Konular

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında   Uzun süredir hazırlanan ve yayına girmesi beklenen finansaltuketici.gov.tr sonunda...

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Denizbank Anında Para Hesabı

Denizbank Anında Para Hesabı

Denizbank Anında Para Hesabı Paraya mı ihtiyacınızın var? Kısa zaman zarfında ihtiyaçlarınızı karşılamak mı istiyorsunuz?...

Yukarı