Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

Kredi Kartımı Nasıl İptal Edebilirim

Ülkemizde kredi kartı kullanmayan kişi sayısı oldukça azdır. Bunca kredi kartı sahibi kişinin olmasına rağmen bazı kişiler kredi kartı aidat bedelleri ve bankalar ile yaşanılan bir takım problemler nedeni ile kredi kartlarını iptal etmektedirler. Bu nedenle yaşanılan problemler ardından Kredi Kartımı Nasıl İptal Edebilirim sorusu ile oldukça fazla karşılaşılmakta olup, bu soruya net bir yanıt verilememektedir. Çünkü kartların iptal edilme işlemleri kartın alınması kadar kolay bir süreçle gerçekleşmemektedir.

Kredi kartının iptal edilmesi için ilk olarak atılması gereken adım kartın iptal edilebilmesi için tüm borçların kapatılmasıdır. Kredi kartının ileriye dönük tüm borçlarının taksit tutarları da dahil olmak üzere kapatılması durumu imkansız ise herhangi bir bankaya tüketici kredisi başvurusu yapılarak borcun kapatılması önerilebilmektedir. Tüketici kredisinin yerine başka bir kredi kartı kullanılarak borç transferi işlemi gerçekleştirilebilir. Kredi kartının iptali için kullanılan en pratik alternatif ise çalışılan bankanın şubesine gidilmesi ile kredi kartı iptal formu doldurulmasıdır. Bu formun eksiksiz doldurularak banka yetkilisine teslim edilmesinin ardından yetkiliden formun onaylı nüshasını almak yeterlidir. Bu onaylı formun muhakkak muhafaza edilmesi ve saklanması gerekmektedir.

Banka ile iletişime geçilemiyor ve başka hangi alternatif yollar ile Kredi Kartımı Nasıl İptal Edebilirim diye düşünülüyorsa; çalışılan bankanın genel müdürlüğüne kredi kartı iptali hakkında bir dilekçe yazılması ve iadeli taahhütlü şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Yazılan dilekçe örneğinin de saklanması gerekmektedir. Dilekçe ile vakit kaybetmek istenilmiyor ise bankanın telefon bankacılığı kanalı kullanılarak destek alınmalıdır. Telefon bankacılığı aracılığı ile kredi kart iptalini gerçekleştirmek diğer yöntemler arasında en çok tercih edilen yoldur. Kredi kartının kaybolması sebebi ile iptalinin talep edilmesi yeterlidir. Ancak kaybolma durumlarında banka yeni kart basarak kişiye göndermektedir. Kurye ile gelen yeni kartın ise alınmaması gerekir. Alınmayan durumunda bankalar kredi kartını direk olarak iptal etmektedir. İptal işleminin onaylanması için de bankanın aranarak işlemler hakkında bilgi detaylı bilgilerin alınması gerekmektedir.

Bankalar, Resmi Gazete’de yer alan 10.03.2007 tarihli 26458 sayılı yürürlüğe göre Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik gereğince iptal talebinin 7 gün içinde gerçekleşmesi gerektiğini bildirmektedir. Telefon bankacılığı sözleşmesine göre talepler kimlik doğrulaması ile gerçekleştiğinde talebin yerine getirilmesi zorunludur.

Kredi Kartımı Nasıl İptal Edebilirim 5.00/5 (100.00%) 1 oy

İş Bankası Maximum Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Kredi Kartları

Benzer Konular

Deniz Bank Kredi Kartı Başvurusu

Deniz Bank Kredi Kartı Başvurusu

Deniz Bank Kredi Kartı Başvurusu   Günümüzde hemen hemen her şeyin maddiyata bağlı olduğunu görüyoruz....

Kredi Kartı Limiti Düşürme 2014

Kredi Kartı Limiti Düşürme 2014

Kredi Kartı Limiti Düşürme 2014 Kredi kartı kullanımında, limite göre hareket etme durumu yaygın görülen...

Kredi Kartı ile Sgk Prim Ödemesi Nasıl Yapılır ?

Kredi Kartı ile Sgk Prim Ödemesi Nasıl Yapılır ?

Kredi Kartı ile Sgk Prim Ödemesi Nasıl Yapılır ?                 Bilindiği şekilde Sosyal Güvenlik Kurumunun...

Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Kredi Kartı Bloke Kaldırma

Kredi Kartı Bloke Kaldırma                 Ülkemizde herkes kredi kartını kullanmakta ve işlemlerini nakitten çok kredi...

Kredi kartı borcu kaç gün içinde ödenmezse avukatlık olurum ?

Kredi kartı borcu kaç gün içinde ödenmezse avukatlık olurum ?

Kredi kartı borcu kaç gün içinde ödenmezse avukatlık olurum? Kredi kartı, özellikle son yıllarda fazlasıyla kullanılmaya...

Yukarı