Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

Kredi Kartına Borcum Varken Kredi Kartımı Kapatabilirmiyim

Kredi kartı pek çok kişi için problem olarak görülebilirken, kimi kişiler için de alışveriş esnasında vazgeçilmez bir avantaj olarak görülebilmektedir. Ancak kredi kartı, pek çok olumlu ve olumsuz yönlerinin yanı sıra kart borcunun ödemesinde problem yaşayan bireyler ve borcunun fazla olduğu kişiler tarafından oldukça şikayet edilen bir konudur. Borçları nedeni ile belli başlı sıkıntılar yaşayan ve kredi kartlarından şikayetçi olan kişiler oldukça fazla olup, bu kişiler kredi kartlarını kapatmak istemektedirler. Bu sebeple Kredi Kartına Borcum Varken Kredi Kartımı Kapatabilirmiyim gibi bir soru oldukça fazla sorulabilmektedir.

Kredi kartının taksitlendirilmiş olan borcunun ödenmesi halinde kartın kullanılabilir limiti artmaktadır. Ancak kullanılabilir limit maddi problemlerden dolayı tekrar kullanılmakta ve limit düşerek kartın borcunun tamamen kapatılması ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Bu sebeple her dönem ödenmekte olan tutar tekrar tekrar harcanarak gelecek dönemlerde yine aynı borç bakiyesiyle karşılaşılması gibi bir durumla karşılaşılmaktadır. Bu durumlar karşısında kredi kartına ait olan borç bakiyesi azalmamakta ve borç her geçen dönem daha da fazlalaşmaktadır. Bu nedenle kredi kartının borcunun kapatılabilmesi için ilk olarak yapılması gereken kredi kartına yatırılan paranın tekrar harcanmamasına özen gösterilmesidir.

Her ay düzenli olarak ödenmekte olan kredi kartı borcunun tekrar harcanması ve kart borç bakiyesinin gün gittikçe daha fazla artması durumunda bireyler büyük sorunlar yaşayarak memnuniyetsiz olabilmektedir. Bu nedenle bireyler yaşadıkları sorunları en aza indirmek için kartlarını kapatmak isteyerek Kredi Kartına Borcum Varken Kredi Kartımı Kapatabilirmiyim sorusu ile bankaları sıklıkla ziyaret etmektedirler.

Kredi kartına ait borçlar mevcut iken, kredi kartının iptal edilmesi mümkün değildir. Ancak tüm borçların bitirilmeden kredi kartının başvuru yapılarak kapatılması mümkündür. Yani kredi kartı borçlarının taksitlerinin devam etmesi ile birlikte kart alışverişe kapatılabilmektedir. Böylelikle kredi kartının ödenen borcunun bir sonraki dönemde tekrar kullanılabilmesi mümkün olmamaktadır. Mevcut kredi kartı borcunun sürekli ödenerek kullanılmaması halinde bitmesi durumunda da kredi kartının iptali mümkün olmaktadır. Kartın iptali için ise bankayla irtibata geçilerek işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi Kartına Borcum Varken Kredi Kartımı Kapatabilirmiyim 5.00/5 (100.00%) 1 oy

Merkez Bankası Kara Liste Nedir başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Soru Cevap

Benzer Konular

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında   Uzun süredir hazırlanan ve yayına girmesi beklenen finansaltuketici.gov.tr sonunda...

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Yukarı