Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

Kredi Notunu Öğrenmek

Risk raporu, geçmiş tüm ödemelerin detaylı olarak incelenebildiği ve tüm bilgilerin özet şekilde sunulduğu bir sistemidir. Geciktirilmiş ve mevcut olan tüm kredi durumları bu sistem içerisinde bulunabilmektedir. Banka kredi limiti, kredi limitinin kullanılan dilimi, kredinin kalan bakiyesi, son kredi kullanma tarihi, geciken hesap sayısı, gecikme miktarı, kredinin ödemeleri, kişinin hangi bankalarla çalışarak kredi ya da kredi kartı aldığı gibi verilerin bu rapor içerisinde toplanarak sunulduğu bir raporlama sistemidir. Bu sistem sayesinde kredi notunu olumsuz etkileyen faktörler incelenebilirken,  kredi notunun düşük olması halinde yükselmesi için yapılabilecek işlemler hakkında fikir sahibi olunabilmesine olanak sunmaktadır. Ayrıca rapor yalnızca bireysel kredileri esas almakta olup, ticari kredileri değerlendirilmemektedir.

Kredi notu yukarıda belirtilmekte olan bu veriler doğrultusunda hesaplanmaktadır. 1 ile 1900 puan arasında değişiklik gösterebilen rakamlar ile oluşturulan kredi notunun 1’lik puanı en riskli iken, 1900 puanı ise en az riskli olarak kabul görmektedir. Bu analiz ışığında kredi notunun yüksekliğine bağlı olarak bankalarla çalışma fırsatı da o kadar yüksek olmaktadır. Ancak kredi ya da kredi kartı talebinde bulunulması esnasında bankanın hangi derecedeki kredi notunu kabul göreceği ve kredi başvurusunda olumlu yanıt vereceği yalnızca bankanın politikasına bağlı olmaktadır.

Pek çok yönden bireylere ve bankalara kolaylıklar sunan kredi notu bir çalışma veya ortaklık halinde de ticari kişiler ile paylaşılabilmektedir. Kişilerin geçmiş bilgilerinin görüntülenerek kredi ve kredi kartı talepleri esnasında ön fikir sahibi olunabilmesinde yardımcı olan risk raporunun talep edilmesi mümkündür. Bu sistem ticari ortaklık ve çalışma durumlarında her iki tarafın için kolay ve isabetli ilişkilerin sağlanabilmesinde avantaj sunmaktadır.

Kredi Notunu Öğrenmek 2,3 TL

Kredi Kayıt Bürosu’nun sadece bankaların bilgisine sunmuş olduğu kredi notu kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Kredi notu öğrenme işlemleri için kredi kayıt bürosuna ait olan internet adresine üye olunması ve ardından risk raporunun talep edilerek işlemlerin tamamlanması gerekmektedir. Üyelik işlemi için ise kişinin nüfus cüzdanı ve herhangi bir kredi kartı bilgileri yeterli olmaktadır. Kısa sürede tamamlanan üyelik işlemlerinin sona ermesi ile rapor ücreti olan 2,3 TL’nin ödenerek kredi notunun kolaylıkla öğrenilebilmesi mümkündür. İşlem ücreti kredi kartından ödenebilmektedir. Ödeme işleminin tamamlanması ile kredi notu bilgisini sunan risk raporu ekranda çıkmaktadır. Ayrıca risk raporu SMS yolu ile talep edilebilmektedir. Bu işlem için ise öncelikle Kredi Kayıt Bürosu’nun internet adresine yani kkb.com.tr’ye giriş yapılması ve ardından üye olunması şarttır.

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) sorgulama için buraya tıklayınız.

Kredi Notunu Öğrenmek 5.00/5 (100.00%) 6 oy

Kredi Notu başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Kredi Notu

Benzer Konular

Findeks Kredi Notu Nedir ?

Findeks Kredi Notu Nedir ?

Findeks Kredi Notu Nedir?   Günümüzde paranın her şeyden önemli olduğunu söyleyebilmek ne yazık ki...

Findeks Kredi Notu Öğrenme 2014

Findeks Kredi Notu Öğrenme 2014

Findeks Kredi Notu Öğrenme   Hepimiz biliriz ki parasız yaşamanın neredeyse imkansız olduğu bir dünyada...

Kredi Puanı Sorgulama

Kredi Puanı Sorgulama

Bankalardan kredi çekebilmek için bankaların şubelerine başvuru yaparak kredi kullanmak isteyen kişileri bankalar ilk olarak...

KKB Sorgulama

KKB Sorgulama

KKB sorgulama işlemleri uygulanmaya başladığı ilk dönemlerde yalnızca bankaların havuzunda toplanan ve sadece bankalarla paylaşılarak...

Kredi Skorum Kaç

Kredi Skorum Kaç

Geçmiş dönemlerde kredi ya da kredi kartı kullanmış kişilerin kredi skoru banka siciline göre değişiklik...

Yukarı