Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

Odeabank Kimin Odeabank Sahibi Kim

Reklamlarında Hülya Avşar’ın oynadığı ve bu reklam ile kendisini tanıtarak Avşar’ın “Hayır Odeabank reklamlarında oynamıyorum” ifadesi kullanması ile farklı bir reklam politikası çizerek tüketicilerin dikkatlerini toplamayı başaran Odeabank’ı herkes merak ederek araştırmaya başlamıştır. Ülke çapında bankacılık sektöründe işlemlere başlama yetkisi bulunan Odeabank yayınlanan reklamların ardından “Odeabank Kimin?”  sorusunu akla getirmektedir.

Odeabank Kimin?

Odeabank Kimin Odeabank Sahibi Kim Mart 2012 tarihinde kurulmuş olup, bir anonim şirkettir. Haziran 2012 tarihinde ise tam olarak faaliyet iznini almak için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvuruda bulunmuştur. 2 Ekim 2012 tarihi itibari ile çıkan karar doğrultusunda da faaliyet iznini almış ve tam olarak faaliyete başlamıştır.

Merkezi Lübnan’da bulunan ve ana hisseder sahibi Bank Audi olan Odeabank, 11 farklı ülkede de yer alan bölgesel grup şirketidir. Ticari, yatırım, kurumsal, bireysel ve özel bankacılık hizmetleri dallarında da faaliyet gösterebilirken, bankacılık işlemlerinin tüm bölümlerinde hizmet vermeye başlamıştır. Aralık 2011 tarihi ile konsolide aktifleri yaklaşık olarak 28.7 milyar dolar oranlarında gerçekleşmiştir. Tam olarak 5000′e yakın bordrolu çalışanı ile Bank Audi Grup’unun 2 500′ü geçmekte olan hisse ve Global Depo Sertifika sahipleri içerisinde yer almaktadır. Global Depo Sertifikaları (GDR Beyrut Menkul Kıymetler Borsası)  ve Londra Menkul Kıymetler Borsası’na kote olan Odeabank’ın hisseleri Beyrut Menkul Kıymetler Borsası’na kote olmaktadır. Lübnan’ın en büyük ve lider niteliğini taşıyan Bank Audi, bu bölge içerisinde faaliyet gösterirken sıralamada en büyük 20 bankanın arasında yer edinmeye hak kazanmıştır.

Yönetim Kurulu üyeleri ise; Samir Hanna, Raymond W. Audi, Youssef Nasr, Dr. Freddie Baz, Dr. Marwan M. Ghandour, Hatem Ali Sadek, Dr. Imad I. Itani, Abdullah İbrahim A. Al Hobayb, Ayşe Korkmaz ve Hüseyin Özkaya bulunmaktadır.

Odeabank’ın genel merkezi Maslak’ta yeni yapılan plazalar içerisindedir. Olive Plaza’da genel germezi bulunan bankanın adresi ise: Maslak Mahallesi Ahi Evran Caddesi No.11 Şişli – İstanbul’dur.

Tam olarak hizmet vermekte olan Odea İstanbul Bank Şubeleri: Caddebostan, Bebek, Güneşli (Kurumsal), Maslak (Kurumsal), Kozyatağı (Kurumsal), Nişantaşı ve bu bölgeler dışında; Bursa, İzmir ve Ankara ‘da bulunmaktadır.

Odeabank Kimin Odeabank Sahibi Kim 3.13/5 (62.61%) 23 oy

Kara Listeden Ne Zaman Silinirim başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Soru Cevap

Benzer Konular

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında   Uzun süredir hazırlanan ve yayına girmesi beklenen finansaltuketici.gov.tr sonunda...

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Yukarı