Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

PTT Emekli Kredisi Başvurusu

Aralık 2012 tarihi itibari ile PTT ile Aktif Bank büyük bir iş birliği yaparak kendi bünyesinde değişikliğe gitmiştir. Bu değişiklik emekli kişilere oldukça kolaylık vermekte olan PTT Emekli Kredisi’dir. Emekli Sandığı, SSK, ve bağ-kurdan emekli olan kişiler bu uygulamadan faydalanmakta olup, nakit ihtiyacı durumunda gerekli olan krediyi ihtiyaç kredisi olarak düşük faiz imkanları ile alabilmekte ve kullanabilmektedir.

PTT emekli kredisinin sabit faiz oranlarına sahip olması ve 36 aya varan vadesi ile maaşlarını PTT’den alan kişilere büyük kolaylıklar sunmaktadır. Ayrıca emekli kişiler 40.000 TL’ye kredi kullanabilirken, tüm acil nakit ihtiyaçlarını da karşılayabilmektedir. Bu uygulamadan yararlanabilmek ve PTT Emekli Kredisi Başvurusu yapabilmek için ilk olarak kişinin maaşını PTT’den alıyor olması gerekmektedir. Böylelikle nakit ihtiyaçlarını düşük faiz oranlarıyla karşılama imkanına sahip olmaktadırlar. PTT Emekli Kredisi Başvurusu esnasında uygulanmakta olan kriterler ve prosedürler çok sıkı değildir. Emekli kişinin herhangi bir PTT şubesine giderek yetkililer ile görüşmesi yeterli olmaktadır. Başvuru sırasında emekli kişiden belge istenmemekte olup, kişinin nüfus cüzdanı ile işlemler yapılabilmektedir.

Emekli maaşını PTT’den alan emekli kişinin nüfus cüzdanı ile kredi talebinde bulunması esnasında PTT’deki kredi başvuru formunu eksiksiz olarak doldurması şarttır. Başvuru formundaki bilgilerin PTT’deki sistem üzerine girilmesi ile kişinin beyan ettiği bilgiler Aktif Bank’ın bilgisine sunulması için sistem üzerinden gönderilmektedir. Gönderilen bilgileri Aktif Bank’ın incelemesi ile kısa bir süre sonrasında kredi başvurusu hakkında bilgi anında bildirmektedir. Emekli bireyin PTT Emekli Kredisi Başvurusu işlemlerinin onaylanması ile aynı gün içinde bireysel kredi sözleşmesini imzalamasının ardından kredi alınabilmektedir. Böylece emekli kredisi başvuru işlemleri tamamlanarak emekli kişi kredisini bu avantajlar eşliğinde kolaylıkla alabilmektedir. Alınan bu PTT emekli kredilerinin 36 aya kadar uzanan vadesi uzamakta olup, %1.29 oranında faiz oranı imkanları bulunmaktadır. Eğer emekli iseniz ve emekli maaşınızı PTT’den alıyorsanız tüm bu imkanlardan yararlanarak acil nakit ihtiyaçlarınızı uzun vadede düşük faiz oranları ile karşılayabilmek için en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile başvuru yapabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu 5.00/5 (100.00%) 3 oy

Kredi Başvurusu Hızlı Onaylatma Yöntemi başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Krediler

Benzer Konular

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları Akbank 1948 yılında Adana’da kurulmuş olan yerel bir banka olarak...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. serkan diyor ki:

    Hepimiz mali sorunlar geçmişte bir şey yapmak için burada olduğu gibi artık arama.

Yukarı