Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır

PTT SSK, emekli sandığı ve bağ-kurdan emekli olmuş kişiler için 12 Aralık 2012 tarihinde Aktif Bank ortaklığı ve işbirliğinde bir uygulama yürütmeye başlanmıştır. Bu uygulama içerisinde kredi ihtiyacı olan ve maaşlarını PTT’den alan tüm emeklilere nakit ihtiyaç kredileri verilmektedir. PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır sorusuna cevap vermek gerekirse eğer; PTT Emekli Kredisi başvurusu yapabilmek ve kredi alabilmek için öncelikle emekli kişinin en yakın PTT şubesine gitmesi gerekmektedir. Şubedeki yetkililerle yapılan görüşmelerin sonucunda bu uygulamadan faydalanılabilmesi için emekli kişiden sadece nüfus cüzdanı talep edilmekte ve işlemler yalnızca nüfus cüzdanı ile yapılarak başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.

SSK, emekli sandığı ve bağkurdan emekli olmuş kişilerin yalnızca bir nüfus cüzdanı yardımı ile başvuru yapabileceği PTT Emekli Kredisi başvuru işlemlerinde PTT şubesinde yetkililer tarafından verilmekte olan kredi başvuru formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Doldurulan bilgilerin ardından formun şube yetkilisine teslim edilmesi ile başvuru formunun üzerindeki tüm kişisel ve finansal bilgiler PTT’de şubelerinde kullanılmakta olan sistem üzerinden girişi yapılmakta ve bu bilgiler Aktif Bank’ın bilgisine sunulmaktadır. Aktif Bank’a gönderilen bilgiler ise incelenmektedir. Bilgiler kısa süre içinde incelenmekte ve sorgulanmaktadır. Sorgulama işleminin bitmesinin ardından başvuru yapan emekli kişinin başvuru sonucu belirtilen telefona bildirilmekte ve başvuru hakkında kısa bilgi yer almaktadır. Böylece kredi başvuru talebinin onaylanıp onaylanmadığı hakkında kısa süre içerisinde bilgi sahibi olunabilmektedir.

Kredi başvurusunun onaylanmasının durumunda başvuru yapan emekli kişinin bireysel kredi sözleşmesini imzalaması ile PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır sorusuna tamamen yanıt verilmiş olunmaktadır. İşlemlerin sonlanması ile emekli kişi aynı gün içerisinde başvuru yapılan PTT şubesinden başvuru yapılan tutardaki krediyi kolaylıkla alabilmektedir.

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır 5.00/5 (100.00%) 4 oy

BankPozitif Kredi Başvurusu başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Krediler

Benzer Konular

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları Akbank 1948 yılında Adana’da kurulmuş olan yerel bir banka olarak...

Yukarı