Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

PTT Emekli Kredisi

2012 yılının Aralık ayı itibari ile PTT emekliler için bir uygulamayı hizmete geçirmiştir. Bu uygulama SSK, emekli sandığı ve Bağ-kur kurumları içinden emekli olan ve emekli maaşını PTT’den alan emekli bireylere vermiş olduğu PTT Emekli Kredisi’dir. PTT ve Aktifbank’ın işbirliği ve ortaklığı ile yürütülmekte olan bu avantajlı uygulama için emekli kişiler başvurularını yaparak çok fazla detay ve prosedür olmadan PTT şubelerinden nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler.

Emekli bireylerin bu PTT Emekli Kredisi uygulamasının avantajlarından yararlanabilmesi için yalnızca bir PTT şubesine nüfus cüzdanı ile başvuru yapmaları yeterli olmaktadır. PTT Emekli Kredisi işlemleri için izlenmesi gereken yollar arasında ise; öncelikle herhangi bir PTT şubesine gidilmesi ile orada bulunan kredi başvuru formunu eksiksiz doldurması gerekmektedir. Kredi başvurusu formu içerisinde yer alan boşlukların eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması ile PTT’de görevli kişi tarafından bilgiler sisteme girilmektedir. Daha sonrasında Aktifbank’ın bilgisine sunulan bu bilgilere göre kredi talebinin sonucu hakkında emekli kişiye mesaj bildirimi gelmektedir. Kredi başvurusunun onaylanması halinde bireysel kredi sözleşmesi imzalatılmaktadır. Sözleşmenin imzalanması ile PTT Emekli Kredisi işlemleri tamamlanmış olmaktadır. Tüm bu işlemlerin bitmesi ile de PTT şubesinden talep edilen tutardaki kredi anında alınabilmektedir.

Emekli maaşlarını PTT’den alan emekli kişiler (SSK, emekli sandığı ve bağ-kur) 12 Aralık 2012 tarihi itibari ile tüm TL nakit ihtiyaç kredilerini belli şartlar ve kriterler doğrultusunda kullanabilmektedirler.

Bu şartlar ise;

  • Tüm vade seçeneklerindeki faiz oranları düşürülmüştür. Tüm miktarlarda ve vade seçeneklerinde %1,23 faiz oranı mevcuttur.
  • Kredi kullandırım ücreti düşürülmüştür. Tüm miktarlarda ve vadelerde 1 TL kredi kullandırım ücreti talep edilmektedir.
  • Azami vade 72 ay boyunca uygulanmaktadır.
  • Net kredi kampanyası dahilindeki kredilerin her birinin kullandırılması devam etmektedir.
  • Azami kullandırılacak kredi tutarı 30.000 TL olup, bu tutar aşılmamaktadır.
  • Alınabilecek en düşük kredi miktarı ise 500 TL’dir.
  • Tüm kredi işlemlerinde 80 yaşında kadar olan ve emekli maaşını PTT’den alan tüm emekliler faydalanabilmektedir. Ancak müşterinin yaşı ile vade süreleri toplamı 83 yılı geçemeyecektir. Örneğin; 80 yaşında bir emeklinin 4 yıl vadeli kredi verilmemekte ancak 3 yıl vadeli bir kredi kullanabilmektedir.
PTT Emekli Kredisi 5.00/5 (100.00%) 3 oy

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi – Risk Raporu başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Banka Genel

Benzer Konular

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında   Uzun süredir hazırlanan ve yayına girmesi beklenen finansaltuketici.gov.tr sonunda...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Anında Para Hesabı

Denizbank Anında Para Hesabı

Denizbank Anında Para Hesabı Paraya mı ihtiyacınızın var? Kısa zaman zarfında ihtiyaçlarınızı karşılamak mı istiyorsunuz?...

Deniz Bank Kredi Kartı Başvurusu

Deniz Bank Kredi Kartı Başvurusu

Deniz Bank Kredi Kartı Başvurusu   Günümüzde hemen hemen her şeyin maddiyata bağlı olduğunu görüyoruz....

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Yukarı