Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

PTT Emekli Maaşı Alanlara Kredi Seçenekleri

Emekliler acil nakit ihtiyaçlarını düşük faiz oranlarıyla karşılayabilmektedirler. Aktif Bank iş birliği ile başlatılan ve emekli maaşını PTT’den almakta olan tüm emekliler nakit ihtiyaçlarını yalnızca nüfus cüzdanı ile müracaat ederek kolaylıkla karşılayabilmektedir. PTT Emekli Maaşı Alanlara Kredi Seçenekleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak ve kredi başvurusunda bulunabilmek için PTT şubesine giderek bilgi sahibi olabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Kredi başvurusunda bulunabilmek için herhangi bir PTT şubesine gidilerek yalnızca nüfus cüzdanıyla işlemler gerçekleşmekte ve şubede kredi başvuru formunun doldurulması ile tamamlanmaktadır. Form üzerinde bulunan yazılı tüm bilgilerin sisteme girilmesi ile Aktif Bank’ın onayına sunulmaktadır. Gönderilen kişi bilgileri kısa süre içinde incelenerek yanıtlanmaktadır. Kredi başvurusunun onaylanması durumunda Bireysel Kredi Sözleşmesi imzalanarak kredi işlemleri çok kısa bir süre içinde sona ermekte ve kredi PTT’den aynı gün içerisinde alınabilmektedir.

Emekli maaşını PTT’den alan kişiler (emekli sandığı, Bağ-kur, SSK) TL Nakit İhtiyaç Kredisi işlemlerini 30 Ocak 2014’ten itibari ile bütün tutarlarda ve vadelerde %1.55 faiz oranları ile alabilmektedir. Kredi kullandırım ücretleri tüm tutarlarda ve vade seçeneklerinde 10 TL, azami vade seçeneği 36 ay, “Net Kredi” kampanyası kapsamında kredilerin imkanları devam etmektedir. Azami kullandırılan kredi 40.000 TL olup, alınabilecek en düşük kredi tutarı 500 TL’dir. Kredi imkanlarından maaşını PTT’den almakta olan ve yaşı 80’i geçmemiş olan tüm emekliler faydalanabilmektedir.

PTT Emekli Maaşı Alanlara Kredi Seçenekleri kapsamında uygulanan faiz oranları güncellenmektedir. Bu oranlar ve masraflar özetlenecek olursa vade 3 -36 ay olarak oran ise % 1,55 olarak, kullandırım ücreti ise 10 TL olarak belirlenmektedir. Ayrıca başvuru sırasında hayat sigortası yapılmaktadır. Kredi sigorta masrafları standart değildir. Kredi sigorta masrafları kişinin yaşına, cinsiyetine, kredinin vadesine ve kredinin bedeline göre farklılık göstermekte ve tüm bu hususlar doğrultusunda belirlenmektedir. Kredinin taksit tarihleri emeklilerin maaşlarını aldıkları tarihlere uyum sağlayacak şekilde düzenlenmektedir. Ayrıca kredinin ilk taksit tarihi de maaşın alınmış olduğu tarihe ertelenmekte olup, oluşacak faiz farkları da taksit tutarına ilave edilmektedir.

PTT Emekli Maaşı Alanlara Kredi Seçenekleri içerisinde Kredi Postam Kredi İşlemleri , DenizBank Her Derde Deva Masrafsız İhtiyaç Kredisi ve Vakıf Kredi yer almaktadır.

PTT Emekli Maaşı Alanlara Kredi Seçenekleri 5.00/5 (100.00%) 2 oy

Kredi Kartı iptalinde karşılaşılan sorunlar ve çözümleri başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Soru Cevap

Benzer Konular

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında   Uzun süredir hazırlanan ve yayına girmesi beklenen finansaltuketici.gov.tr sonunda...

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Yukarı