Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

YapıKredi WorldCard Limit Arttırma

YapıKredi WorldCard Limit Arttırma işlemleri oldukça kolay gerçekleştirilmektedir. İlk olarak YapıKredi Bankası’na gidilerek kart limitinin yükseltilebilmesi için talepte bulunmak gerekmektedir. Bunun için ise YapıKredi müşterilerine çeşitli hizmetler sunmaktadır. World Card sahipleri bankacılık hizmetlerinden herhangi bir tanesinden yararlanarak limit arttırma işlemini yapabilmektedir.

YapıKredi WorldCard Limit Arttırma işlemleri için bir YapıKredi Bankası şubesine gidilmesi ile limit arttırma talebi konusunda dilekçe yazılarak banka yetkilisine verilmesi ve yazılan dilekçeye güncel gelir belgesinin ilave eklenmesi şarttır. Limit artırma işlemlerinde uygulanan diğer bir yöntem ise 444 0 444 numaralı telefon bankacılığı kullanılarak YapıKredi Bankası müşteri temsilcileri ile görüşülmesi yeterli olmaktadır. Müşteri temsilcisine bağlanmak için ise öncelikle 1’i tuşlamak daha sonrasında ise 2’yi tuşlamak limit arttırma talebinde bulunmak için yeterlidir.

Limit arttırma işlemleri esnasında sıklıkla kullanılmakta olan yöntemlerdin biri de YapıKredi’nin internet bankacılığı kanalıdır. İnternet bankacılığıyla işlem yapmak için ise yapıkredi.com.tr adresine ya da worldcard.com.tr internet adresine girerek güvenli bir biçimde giriş yapılmasının ardından kredi kartları sekmesi üzerinden kredi kartı limit arttırma talebini gerçekleştirmek mümkündür. Limit arttırma işlemi banka tarafından incelendikten sonra uygun görülmesi halinde limit yükseltme işlemleri tamamlanmaktadır.

Günümüzdeki bankalar gibi YapıKredi Bankası’da da otomatik limit arttırma işlemi yapılabilmektedir. Limit arttırma işlemleriyle ilgili tüm müşterilerine otomatik olarak sesli arama sistemini sunmakta olup, çağrıyı kabul ederek onay veren kişilerin işlemini sistem otomatik olarak gerçekleştirmektedir.  Limit arttırma işlemlerinde uygulanan yeni yöntem ise otomatik limit artışı talimatıdır. Bankaya gidilerek kredi kartına belli aralıklarda ve dönemlerde otomatik limit artışı talimatı verilmesiyle belirlenen dönemler içerisinde kredi kartı limitinde belirtilen tutar üzerinden artış yapılabilmektedir.

Geçmiş dönemler içerisinde YapıKredi Bankası ve diğer pek çok banka kendi uygun görmüş olduğu müşterilerinin kredi kartlarında limit artışı yapabilmekteydiler. Ancak yapılan düzenlemeler sonrasında artık kart sahiplerinin onayı ve haberi olmadan bu işlem yapılmamaktadır. Kredi kartı limit artırma işlemlerinde dikkat edilecek şart kart sahibinin başvurusunun olması hususudur. Ancak bu başvurularında bazı istisnaları vardır. Örnek vermek gerekirse, bankalar kişileri arayarak ya da şubede görüşme sırasında kredi kartı limit artımı hakkında bilgiler vererek işleme onay verip vermediklerini sormaktadırlar. Bu sırada limit arttırma işlemi kabul edilmediği gibi onaylanması durumunda işleme alınmaktadır.

YapıKredi WorldCard Limit Arttırma 5.00/5 (100.00%) 4 oy

Kırmızı Kalem Yiyen Kişi Kredi Kartı alabilir mi başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Soru Cevap

Benzer Konular

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında – Bilgi

Finansal tüketici.gov.tr BDDK İle Yayında   Uzun süredir hazırlanan ve yayına girmesi beklenen finansaltuketici.gov.tr sonunda...

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Yukarı