Kredi Notu Öğrenme Hesaplama Sorgulama Puanı

Yeni Evlenenlere Faizsiz Kredi

Yeni Evlenenlere Faizsiz Kredi verilmektedir. Maddi sıkıntılar sebebiyle evlilik planlarını erteleyen çiftlere devlet bir takım çalışmalar yürütmekte ve evlilik kararlarını ertelememeleri için alternatif yollar geliştirmektedir.  Bu alternatif yollar sayesinde çiftleri erken evlilik fikrine teşvik etmek amaçlanmakta olup, faizsiz kredi verilmeye başlanmıştır. Başbakanlığın birebir yürütmekte olduğu bu çalışma genç çiftlerin maddi sıkıntılar nedeni ile evlilik kararlarını erteleme düşüncesinin önüne geçilmesini ve evlenmelerine alternatif yollar getirilmesinin amacı ile yürütülmektedir. Yapılan çalışmaların tamamlanması ile 25 yaş altındaki tüm çiftlere 10.000 TL tutarında faizsiz düğün kredisi verilmektedir. Alınan kredinin geri ödemesi 2 yılın sonunda başlatılmakta olup, makul miktarlarda taksitlere bölünmekte ve ödeme kolaylığı sunulmaktadır. Yeni evlenenlere Faizsiz Kredi avantajından yararlanacak çiftlerin geri ödemeleri mesleği, aylık gelir durumu ve çiftlerin ailelerinin maddi durumları dikkate alınarak hesaplanmaktadır. Ayrıca çiftlerin evliliklerinin ilk yılında çocuk sahibi olması halinde yeni bir yol sunulmaktadır. İlk sene hamilelik durumu söz konusu olursa ve çocuk sahibi olunursa alınan faizsiz kredinin ödemesinde öteleme yapılmakta olup, yeni evli çiftlerin daha uygun şartlarda yaşamasına olanak sunulmaktadır.

Üç çocuk teşviki çalışmalarını sürdüren devlet, erken evlilik düşüncesine de finansal destek sunmakta olduğu çalışmalarına hızla devam etmektedir. Başbakanlık tarafından direk olarak yürütülen çalışmalar, maddi sıkıntılar sebebi ile evlenemeyen veya evlilik düşüncesini erteleyen genç çiftlerin büyük sıkıntılarına çözüm üretebilmek için çalışmaktadır. Bu duruma dikkat edilerek yürütülmekte olan Yeni Evlenenlere Faizsiz Kredi 25 yaş altındaki çiftlere 10.000 TL, faizsiz düğün kredisi başlığı altında verilmektedir. 2 yılın sonunda başlayan ödemeler makul taksitlere bölünmekte ve ödeme planları çiftlerin durumlarına göre oluşturulmaktadır. Yeni Evlenenlere Faizsiz Kredi şartları içerisinde çiftlerin meslekleri, aylık net gelirleri ve aile bireylerinin durumları dikkate alınmaktadır. Tüm bu kriterler dikkate alınarak çekilecek olan kredinin miktarında artış olabilmekte olup, taksit sayısında da yükselme olabilmektedir. Bu çalışma Başbakan Yardımcısı Ali Babacan tarafından birebir yürütülmektedir.

Devletin aile kurumuna vermiş olduğu değer ve önem nedeniyle başlatmış olduğu bu girişimler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Başbakanlık, Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı tarafından birlikte yürütülmektedir.

Yeni Evlenenlere Faizsiz Kredi 5.00/5 (100.00%) 1 oy

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Kategori: Krediler

Benzer Konular

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Gün geçtikçe kredi ihtiyacı daha da çoğalmıştır. Bu yüzden kredili mevduat...

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi                 Günümüzde bankalar insanlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadırlar. Verdikleri krediler...

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi

Denizbank Fuar Kredisi Günümüzde maddiyat kavramı son zamanlarda oldukça önem arz etmektedir. Sadece kişi başına...

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ?

Bir Kişi En fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir ? Günümüzde birçok insan ev almak, araba...

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları Akbank 1948 yılında Adana’da kurulmuş olan yerel bir banka olarak...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. eren diyor ki:

    dewlet krdasi nasıl alınır bilen varmı nişanlıyım

Yukarı